To kolejny dramatyczny przykład, jak niechlujnie były przeprowadzane czynności w pierwszych dniach po tragedii w Smoleńsku; w imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić – powiedział w poniedziałek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Wyniki ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, ujawnił w poniedziałkowym wydaniu dziennik „Fakt”. Według gazety, w trumnie wojskowego znaleziono szczątki siedmiu innych osób.

 

„To jest kolejny dramatyczny przykład na to, jakie procedury były wtedy stosowane, a właściwie – jak niechlujnie były przeprowadzane wszystkie czynności związane z pierwszymi dniami po tragedii, która się wydarzyła w Smoleńsku” – ocenił Dworczyk w poniedziałek w TVN24.

 

Jego zdaniem, jest to również „kolejny dowód na kłamstwa Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że wszystko odbywało się w obecności polskich lekarzy i wszystko było przeprowadzone zgodnie z procedurami”.

 

„W imieniu państwa polskiego trzeba powiedzieć +przepraszam+” – powiedział wiceminister.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób – w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Czytaj więcej na: 8 ciał w trumnie generała! Kolejny skandal w trakcie badania katastrofy smoleńskiej