Fundacja Polacy dla Polaków została stworzona w celu sfinansowania zakupu leków opartych na marihuanie leczniczej w pierwszej kolejności dla dzieci z lekooporną padaczką  oraz dla chorych na nowotwór mózgu.
Założycielem i Fundatorem Fundacji jest Polska Akademia Zdrowia www.paz.org.plWszystkich członków i sympatyków Polskiej Akademii Zdrowia informujemy, że uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Oznacza to, że rozliczając się z Urzędem Skarbowym, będziecie Państwo mogli przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz Polskiej Akademii Zdrowia. Na końcu deklaracji PIT znajdziecie Państwo rubrykę o przekazaniu 1 procenta. Tu wpisujemy KRS organizacji, której przekazujemy 1 procent (KRS PAZ 0000498746). Bez ponoszenia dodatkowych kosztów możecie Państwo wspomóc naszą organizację, za co już teraz dziękujemy.
Z uwagi na liczne zapytania odnośnie przekazywania 1% podatku na naszą Fundację, informujemy, że Fundacja „Polacy dla Polaków” nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego. O taką możliwość możemy starać się po upływie 2 lat od chwili rejestracji. Jeśli spełnimy takie kryteria powiadomimy o tym niezwłocznie.

Terminy refundacji

Po przyjęciu dokumentów, WSZYSCY, w kolejności zgłoszeń, otrzymują refundację w 100%. Terminy refundacji zależne są od środków finansowych jakimi dysponujemy.

Szczegóły dotyczące procedury refundacji można znaleźć w plikach do pobrania na dole strony: http://www.polacydlapolakow.pl/o-nas/

Komuś, kto nie zetknął się jeszcze z dzieckiem chorym na lekooporną padaczkę, proponujemy obejrzenie ale do samego końca poniższego filmu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony fundacji na: http://www.polacydlapolakow.pl